Kinga Dubis
Dofinansowanie do fotowoltaiki z programu Mój Prąd to do 50% kosztów kwalifikowanych i nie więcej niż 6000 zł w przypadku mikroinstalacji fotowoltaicznej. Jednak, gdy zdecydujesz się na urządzenia dodatkowe, to kwota wsparcia wzrasta. Tak więc, ile dopłaty do fotowoltaiki z Mój Prąd?
Nie wiesz, co wybrać? Skontaktuj się z naszym działem Dotacji, by uzyskać wsparcie w zakresie technologii, która będzie dla Ciebie najlepsza. Pamiętaj, że wniosek wypełnimy za Ciebie, dlatego bez problemu załatwisz dofinansowanie do fotowoltaiki.
Tak, warto zakładać fotowoltaikę, gdyż dzięki niej obniża się rachunki za energię i produkuje się prąd we własnym zakresie. Dodatkowo własna instalacja PV pozwala zarabiać na nadwyżkach, a dofinansowanie do fotowoltaiki ułatwia rozpoczęcie tej inwestycji. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować czynniki wpływające na panele i wybrać najlepszą technologię dla Twojego domu. Żeby to zrobić, porozmawiaj z fachowcami TS Energy, którzy pomogą Ci oszacować koszty i zbiorą wszystkie potrzebne dokumenty, by uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki z programu Mój Prąd.
Decyzja o tym, który program jest lepszy, zależy od indywidualnych potrzeb i celów. Mój Prąd skierowany jest do osób, którym zależy na produkcji własnej energii elektrycznej i użyciu pompy ciepła do ogrzewania domu. Z kolei program Czyste Powietrze ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez termomodernizację budynków, czyli poprawę ich izolacji cieplnej, wymianę okien, instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, itp. Oba rozwiązania służą innym sprawom, dlatego warto porozmawiać ze socjalistą TS Energy, o które tym najlepiej wybrać.
Ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć od podatku fotowoltaikę. Dotyczy to instalacji paneli, oprzyrządowania do nich i samej usługi montażu fotowoltaiki. Dodatkowo ta ulga dotyczy także pomp ciepła i skierowana jest do osób fizycznych, które zainstalowały mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy nie większej niż 10 kW. Maksymalna kwota odliczenia to nawet 16960 zł, ale warto pamiętać, że może być ona inna w kolejnych latach, zgodnie z przepisami podatkowymi obowiązującymi w danym okresie.
Wniosek do programu Mój Prąd wymaga wielu dokumentów, które są potrzebne, by uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki lub pompy ciepła. Nie da się ukryć, że biurokracja w tym przypadku nie jest prosta, więc łatwo zgubić się w gąszczu wymagań urzędowych. Dlatego warto uzyskać pomoc TS Energy – mamy doświadczenie, które pozwoli Ci łatwiej i wygodnie otrzymać wsparcie finansowe z programu Mój Prąd. Oto dokumenty potrzebne do wniosku: