menu
Wadowice880 220 752 Nowy Sącz886 605 562
<
Pompy ciepła śląsk

Pompy ciepła Śląsk

Montaż pomp ciepła na Śląsku

Pompa ciepła poprawi jakość powietrza i zapewni ogrzewanie zimą oraz przyjemną klimatyzację latem - w domu i firmie.
bezpłatna wycena
Wstęp

Jak działają pompy ciepła?

Zimą ogrzewają – latem chłodzą

Pompy ciepła działają poprzez przemieszczanie powietrza z jednego miejsca do drugiego: w zimie pobierają ciepło z zewnątrz i pompują je do środka, a następnie odwracają ten proces w lecie. Wtedy zapewniają przyjemną w upalne miesiące klimatyzację. Powietrzne pompy ciepła są umieszczone na zewnątrz i wyglądają nieco podobnie do jednostki klimatyzacyjnej. W środku budynku znajduje się jednostka wewnętrzna, która tłoczy ciepłe lub zimne powietrze do pomieszczeń.

Więcej na temat tego, Jak działają pompy ciepła, przeczytasz w Naszym poradniku.

Zamów bezpłatną wycenę

Czego potrzebujesz?

Wysyłając wiadomość z naszego formularza zgadzasz się by TS Energy Sp. C. przetwarzała podane w formularzu kontaktowym dane osobowe, a w szczególności adres poczty elektronicznej w celu nawiązania lub ukształtowania stosunku prawnego w rozumieniu art. 18 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144 poz. 104). Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania.

Niepoprawnie wypełniony formularz

Niestety, nie udało się wysłać wiadomości!

Dziękujemy, wiadomość została wysłana!

 • 1872
  wykonanych instalacji
  fotowoltaicznych
 • 403
  zainstalowanych
  pomp ciepła
Pompy ciepła – korzyści

Pompy ciepła – korzyści

Co zyskasz z pompy ciepła?

Pompy ciepła dla mieszkańców śląska to doskonała alternatywa dla systemów grzewczych na paliwo stałe. Nie generują one bowiem szkodliwych pyłów, więc ograniczając powstawanie smogu, który tak dotkliwie działa na ludność Górnego Śląska. Montaż pompy ciepła pozwala także ograniczyć rachunki za energię. To urządzenie zasilane jest prądem, który jest tańszy niż węgiel lub ogrzewanie gazowe. Poznaj korzyści, które dają pompy ciepła:

 • Wymagają minimalnej konserwacji – te systemy grzewcze są wyjątkowo wytrzymałe, więc nie trzeba ich często serwisować. Profesjonalna konserwacja powinna odbywać się co 3 – 5 lat, a podstawową kontrolę można wykonać samodzielnie.
 • Bezpieczniejsze niż kotły - w przypadku pompy ciepła nie zachodzi proces spalania, co oznacza, że nie ma potencjalnych zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla i innymi problemami zdrowotnymi.
 • Filtrują powietrze - pompa ciepła cyrkuluje powietrze i pozbywa się z niego pleśni, pyłów i innych cząstek, co jest korzystne, gdy cierpisz na problemy zdrowotne.

 • Są tańsze – dofinansowanie do pompy ciepła i niższy koszt jej eksploatacji powodują, że inwestycja szybko się zwraca, a użytkowanie jest tańsze od rozwiązań na paliwo stałe.
 • Podwójne działanie – pompy ciepła latem klimatyzują pomieszczenia, a zimą je ogrzewają. Oznacza to, że nie potrzebujesz dwóch osobnych systemów, a inwestujesz w jeden, który masz na lata.
 • Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla – pompa ciepła niczego nie spala, więc do atmosfery nie przedostaje się CO2. Sprzyja to poprawie lokalnego klimatu i ogranicza powstawanie smogu.

Montaż pompy ciepła Śląsk

Twój sprawdzony instalator

Jeżeli chcesz zmienić swój obecny system grzewczy, to zdecyduj się na montaż pompy ciepła. Śląsk jest bardzo blisko naszej wadowickiej siedziby, więc realizacja zlecenie nie będzie żadnym problemem. Zawsze zapewniamy darmową wycenę oraz dobór najlepszych urządzeń do projektu tak, by Twoja instalacja pomp ciepła była najbardziej efektywna. Zadzwoń lub napisz, opowiedz o swoim budynku i potrzebach, a znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Montaż pompy ciepła Śląsk

Masz pytania?

Nasi doradcy czekają na Ciebie

Paweł Pawlik

Paweł Pawlik

Fotowoltaika, Pompy ciepła

Doradca Klienta - Dyrektor Regionu
Małopolska zachodnia, Śląsk, Polska

TS Energy
Dofinansowanie do pompy ciepła Śląsk

Dofinansowanie do pompy ciepła Śląsk

Otrzymaj wsparcie

Możesz otrzymać dofinansowanie do pompy ciepła. Śląsk to region, w którym działają zarówno programy wsparcia rządowego, jak i wojewódzkiego. Ale czy wiesz, jak to zrobić? Przebijanie się przez gąszcz dokumentów i wypełnianie pism może być męczące. W TS Energy zrobimy to za Ciebie, tak byś otrzymał dofinansowanie do pompy ciepła nawet do 32000 tysięcy złotych dla właścicieli domów. Pozwoli to istotnie obniżyć koszt inwestycji i sprawi, że zwróci się ona szybciej.

Jak odliczyć pompę ciepła od podatku?

Ulga termomoderniazcyjna

Oprócz tego, że istnieje dofinansowanie do pompy ciepła, to można ją odliczyć od podatku. Wystarczy koszty z tym związane wpisać do rozliczenia podatkowego za dany rok. Dotyczy to sytuacji, gdy miał miejsce montaż pompy ciepła, jak i jej zakup. Takie rozwiązanie obniża podatek dochodowy i czyni inwestycję jeszcze bardziej opłacalną. To, czy dostaniesz zwrot lub kwota Twojej nadpłaty będzie mniejsza, zależy od indywidualnych zarobków, ale jest to bardzo korzystne.

Jak odliczyć pompę ciepła od podatku
Wykonanie strony internetowej weboski