menu
Wadowice880 220 752 Nowy Sącz886 605 562
<

Poradnik TS Energy

Czym jest pompa ciepła i jak działa?
24.07.2023 Czym jest pompa ciepła i jak działa?
Jeżeli myślisz o ogrzewaniu domu zimą i komfortowej klimatyzacji upalnym latem, to montaż pompy ciepła okazuje się najlepszym rozwiązaniem. To sprawdzone, wydajne i co najważniejsze trwałe urządzenie, które tak samo dobrze sprawdzi się w domu jednorodzinnym, firmie, czy siedzibie instytucji.
czytaj dalej
Fotowoltaika - czym jest instalacja PV? Czy wciąż się opłaca?
09.03.2023 Fotowoltaika - czym jest instalacja PV? Czy wciąż się opłaca?
Fotowoltaika to jedno z najpopularniejszych i najbardziej rozwojowych odnawialnych źródeł energii.
czytaj dalej
Co to jest OZE? Czyli odnawialne źródła energii
16.12.2022 Co to jest OZE? Czyli odnawialne źródła energii
Wiatr napędzał łodzie do żeglowania po morzach i wiatraki do mielenia zboża. Słońce zapewniało ciepło w ciągu dnia i pomagało rozpalać ogniska do wieczora. Te odnawialne źródła energii OZE znane są nam od zawsze, ale dopiero teraz nauczyliśmy się jak zamieniać je w prąd. Temat OZE jest szeroki i obejmuje różne gałęzie pozyskiwania energii, więc teraz się nim szczegółowo tutaj zajmiemy.
czytaj dalej
Co to jest inwerter solarny i jak dobrać najlepszy?
21.10.2022 Co to jest inwerter solarny i jak dobrać najlepszy?
Panele słoneczne to nie jedyny komponent, o którym należy pomyśleć, gdy decydujesz się na montaż fotowoltaiki. Inwerter solarny odgrywa równie ważną rolę, przekształcając energię elektryczną z paneli w taką, która może być wykorzystywana przez urządzenia w domu. W tym wpisie dowiesz się wszystkiego o inwerterach oraz o tym jak dobrać najlepszy do swojej instalacji.
czytaj dalej
Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne 2022 - TS Energy
08.07.2022 Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne 2022 - TS Energy
Fotowoltaika w 2022 roku- dlaczego ten rok jest tak ważny? W roku 2022 Sejm przyjął zmiany w przepisach dotyczących rozliczania energii pozyskanej z instalacji fotowoltaicznych. Nieustanny wzrost cen energii elektrycznej oznacza, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną jest wciąż opłacalna. Ma na to również ogromny wpływ dofinansowanie fotowoltaiki przez państwo polskie.
czytaj dalej
Jaką pompę ciepła wybrać do domu o powierzchni 200 m<sup>2</sup>?
17.05.2022 Jaką pompę ciepła wybrać do domu o powierzchni 200 m2?
Pompa ciepła może być podstawowym źródłem ogrzewania w Twoim domu. Jest jednak jeden warunek – jej moc powinna być odpowiednio dobrana do powierzchni budynku. Przy wyborze urządzenia powinieneś uwzględnić także kilka innych czynników. Planujesz zakup i montaż pompy ciepła w swoim domu o powierzchni 200 m2? U nas dowiesz się, jak obliczyć moc potrzebną do skutecznego ogrzewania budynku!
czytaj dalej
Licznik dwukierunkowy w fotowoltaice – co to jest?
16.04.2022 Licznik dwukierunkowy w fotowoltaice – co to jest?
Licznik dwukierunkowy w fotowoltaice jest stałym elementem instalacji solarnej, pozwalając na rzetelne rozliczenie z operatorem, czyli elektrownią. To urządzenie sprawia, że właściciele paneli mogą monitorować produkcję i zużycie prądu, a także zarabiać na wytworzonych nadwyżkach. Powoduje to istotne oszczędności i sprawia, że fotowoltaika się opłaca.
czytaj dalej
Poradnik fotowoltaika. Gdzie umieścić panel, jak dobrać rozmiar?
17.03.2021 Poradnik fotowoltaika. Gdzie umieścić panel, jak dobrać rozmiar?
Najważniejszym elementem całej instalacji fotowoltaicznej są panele słoneczne. Składają się one z szeregu połączonych ze sobą pojedynczych...
czytaj dalej
Jak szybko zwróci się inwestycja w fotowoltaikę?
17.03.2021 Jak szybko zwróci się inwestycja w fotowoltaikę?
Wydając około 100 zł miesięcznie na energię elektryczną, można zaoszczędzić nawet 1400 zł! Taki wynik daje instalacja fotowoltaiczna o szacunkowej mocy...
czytaj dalej
Wykonanie strony internetowej weboski